Zadejte Vaše jméno:
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Předmět správy:
Text správy:
 
logo youtube facebook
zpět na články

Zakázková výroba otevřených krbů

Rozhodli jste se pro krb ve Vašem domě, ale vlastně vůbec nevíte, podle čeho vybírat? Narazili jste na velké množství firem, ale netušíte, které zadat projekt? Důležité je rozhodovat se podle více aspektů. Naše firma Vám udělá krb na klíč přesně podle Vašeho přání. Není dobré zkusit si vybudovat krb ,,na vlastní pěst“. Níže v článku se dočtete proč.

Co znamená mít otevřený krb?

Otevřený krb na zahraduOtevřené krby jsou přizpůsobené tomu, aby pasovaly jak do Vašeho domu, ale převážně se montují do pergol a altánů. Jejich základem je hotové prefabrikované topeniště. K topeništím je možné zakoupit také rošty pro grilování. Tato topeniště bývají vyrobena ze speciálních žáruvzdorných žárobetonů, kdy základem je pečlivý výběr kvalitních surovin. Vnitřní část topeniště může být obložena litinovými deskami nebo vyrobena v imitaci cihel. Každé topeniště by mělo být vybaveno litinovým roštem a popelníkem a samozřejmě přípojkou na komín.

Pokud si zvolíte otevřený krb uvnitř Vašeho domu, neměl by krb nikdy nahrazovat skutečné vytápěcí těleso. Krby v domech by podle odborníků měly existovat spíše jako estetický element. Navíc, pokud je v domě vytápění jenom krbem, vznikají v místnostech teplé a studené zóny, což jistě nepřispívá k rodinné pohodě.

U otevřeného krbu je důležité počítat s tím, že pokud dojde ke zvětšení portálu krbu, zvětší se také potřeba vzduchu nasávaného z místnosti. S tím mají problém většinou ti, kteří se rozhodnou si krb sami vybudovat bez odborné pomoci. Pak se může stát, že takové krby fungují pouze při otevřených dveřích nebo oknech a tím se vytrácí veškerý efekt. Při provozu otevřeného krbu totiž musí být v místnosti větší tlak než v průduchu komína.

Otevřené krby je tedy daleko vhodnější stavět venku na Vaší zahradě, kde se Vám budou hodit k různému grilování a využívat je tedy budete hlavně v létě nebo v teplejších měsících.

Příčiny špatné funkce amatérských staveb krbů

Existuje mnoho různých důvodů, které mohou způsobovat špatnou funkci Vašeho krbu. Jak již bylo zmíněno výše, problémy mají hlavně krby, které jsou vystavěny amatéry, kteří si často myslí, že krb je vlastně jenom zespodu díra do komína. To však není pravda a takové smýšlení může vést ke spoustě problémů. Například, že spaliny mohou začít klesat podél stěny komínu dovnitř a to způsobí, že krb začne kouřit. Bohužel jediným řešením je krb přestavět.

Další takovou závadou může být neustálé vnikání zápachu do místnosti, a to i v čase, kdy krb není v provozu. Důvodem bývá většinou, že do komínového tělesa nebyla osazena klapka nebo nebyla osazena správně.

Proto je zcela jistě vhodné nechat si poradit od odborníka. Stačí zadat naším pracovníkům, jak si krb představujete a co by měl mít za funkce. Rádi Vám na základě toho poradíme, jak to vymyslet, aby pro Vás bylo užívání krbu co nejjednodušší.

manufacturers

Při používání této stránky dochází ke zpracování cookies, které nám pomáhají zvyšovat kvalitu služeb.  Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. (více informací).

Souhlasím