Zadejte Vaše jméno:
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Předmět správy:
Text správy:
 
logo youtube facebook
zpět na články

Pece se zadním přikládáním

Pece se zadním přikládáním, s přikládáním zezadu nebo z vedlejší místnosti

Pokud uvažujete o pořízení pece, je nutné si stanovit také různá kritéria, podle kterých budete pec vybírat. Slyšeli jste o přikládání ze zadní strany pece nebo z vedlejší místnosti, ale nevíte, co všechno to obnáší? A podle čeho rozhodovat?

Jak si správně vybrat pec

U výběru pece je nutné si předem rozmyslet, kde se bude pec nacházet. Záleží to hlavně na funkčnosti pece. Od toho se také odvíjí ostatní kritéria. Pec totiž nemusí být pouhým designovým doplňkem, jak tomu někdy bývá v případě krbu. Pec se totiž většinou zřizuje za nějakým účelem. Mezi nejčastější důvody stavby pecí patří hlavně pečení pečiva nebo pizzy, ale samozřejmě i dalších pokrmů.

Pece na pizzu a podobné druhy jídel fungují na principu sálavého tepla, uvolněná tepelná energie se rovnoměrně vyzařuje na plochu pečicí desky. Spaliny jsou vedeny mimo pracovní prostor pece a to má velmi dobrý vliv na rozložení tepla.

Samozřejmě můžeme vybrat moderní design zapadající do dnešních novostaveb. Na trhu je velké množství materiálů, které můžeme při stavění pece použít. Kromě materiálu si můžeme vybrat mezi nepřeberným množstvím konstrukcí, takže výrobce je vlastně schopen se přizpůsobit i velmi náročným zákazníkům.

Kromě toho musíme vědět, jak o takovou pec správně pečovat. Musíme ji umět správně čistit, aby pokrmy v ní upečené byly vždy zdravé a bez nežádoucích nečistot. Údržba pece má samozřejmě také vliv na její životnost, proto bychom měli dbát na pravidelnou údržbu.

Pec se zadním přikládáním nebo přikládáním z vedlejší místnosti

Pokud si pořídíte pec, která má přikládání buďto ze zadní strany, nebo dokonce z vedlejší místnosti, máte tu výhodu, že plocha, kde budete například připravovat těsto, bude vždy čistá, bez prachu a popela. Do této místnosti je také vhodné umístit všechno, co potřebujete ke správnému chodu pece. Samozřejmostí je, že v této místnosti uložíte i dřevo. To je nejčastěji ukládáno do proutěných košíků, což se zdá být nejpraktičtější. Kromě dřeva je důležité sem uložit rovněž příslušenství, které k provozu potřebujeme.

Pokud jste zvolili vedlejší místnost, je dobré mít v této místnosti kvalitní odvětrávání nebo okno, aby se zabránilo šíření prachu a nečistot dále do domu.

Jestliže si nejste jistí, jaký typ vybrat nebo jak celý projekt zrealizovat, kontaktujte nás a nechte si pec udělat na míru. Zadejte parametry, které požadujete, a naše firma už vše vyřeší za Vás.

Pokud máte v místnosti s pecí zároveň například ústřední topení, mělo by být topení vždy nějakým způsobem vyváženo. Jinak by mohlo docházet k větší produkci tepla, než dům potřebuje, což vede spíše k vysoušení vzduchu a tím pádem k nepříjemné atmosféře.

manufacturers

Při používání této stránky dochází ke zpracování cookies, které nám pomáhají zvyšovat kvalitu služeb.  Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. (více informací).

Souhlasím